Tarcza antykryzysowa

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła na organach sprawujących rządy wprowadzenie możliwości pomocy finansowej, skierowanej do przedsiębiorców, którzy z tytułu sytuacji epidemiologicznej doświadczyli znacznego spadku przychodów bądź też musieli całkowicie wstrzymać prace związane ze swoim biznesem.

Zobacz: Obsługa prawna dla firm


Program pomocy w Polsce to tarcza antykryzysowa – ma on na celu wsparcie biznesów i niedopuszczenie do ich upadłości.

 

W ramach tego programu możliwa jest np. pożyczka bezzwrotna, która jest przeznaczona dla mikroprzedsiębiorstw. W jej ramach możliwe jest otrzymanie 5 tysięcy złotych - nie trzeba będzie ich spłacać, pod warunkiem, że przedsiębiorstwo nie zwolni żadnego pracownika przez 3 miesiące. Inną możliwością w ramach tarczy antykryzysowej, dla średnich i dużych firm, jest skorzystanie ze wsparcia w ramach PFR Inwestycje – istnieje możliwość podwyższenia kapitału lub finansowania obligacji. Istnieje także opcja wstecznego rozliczenia strat podatkowych w ramach formularzy PIT i CIT.

Czytaj również: Dofinansowania dla firm, zwolnienia ze składek ZUS

 

To tylko niektóre aspekty pomocy proponowanej w ramach pandemii wirusa COVID-19 - więcej można dowiedzieć się na stronie https://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-przedsiebiorcy

Chcesz się dowiedzieć więcej o prawie pracy i BHP?

Masz pytania? Napisz do nas.