Kiedy warto skorzystać z konsultingu prawnego?

Wykonywanie działalności gospodarczej to pasmo podejmowania trudnych decyzji, dopełniania różnych obowiązków, ale także licznych trudności. Przedsiębiorcy nie zawsze są w stanie uporać się z tym samodzielnie. Wówczas warto rozważyć spotkanie z doświadczonym prawnikiem w ramach usługi doradztwa prawnego.

Kiedy warto skorzystać z konsultingu prawnego?

Consulting prawny dla przedsiębiorców – kiedy warto z niego skorzystać?

Nieznajomość prawa szkodzi. Oznacza to, że brak wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów nie zwalnia przedsiębiorcy z odpowiedzialności. W związku z tym można śmiało stwierdzić, że warto skorzystać z consultingu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o charakterze prawnym. Niekiedy nawet krótka porada może uratować przed podjęciem złej decyzji.

Zajmując się obsługą prawną firm w Rzeszowie, zauważamy, że przedsiębiorcy najczęściej zgłaszają się o porady z zakresu:

  • prawa pracy,
  • prawa podatkowego,
  • prawa spółek,
  • ściągania długów,
  • dochodzenia odszkodowań.

Zalecamy, aby korzystać z consultingu prawnego przed zawarciem jakiejkolwiek umowy z kontrahentem. Dotyczy to w szczególności długoterminowych i kosztowych zobowiązań. Należy pamiętać, że treść dokumentu może być sformułowana w zawiły sposób. Język prawniczy cechuje się specyficznymi zwrotami, które nieco różnią się od mowy codziennej. Konsultując umowę, zyskujesz pewność, do czego dokładnie się zobowiązujesz.

Jak wygląda doradztwo prawne dla firm?

Wszystko zależy od specyfiki danej sprawy. Niekiedy formułuje się opinię ustną, w innych przypadkach lepiej sprawdzi się zaś porada pisemna. Im bardziej skomplikowane okoliczności, tym dłużej trwa cały proces. Ważne jest również zaangażowanie przedsiębiorcy. Często potrzebna jest bowiem dogłębna analiza wielu dokumentów. W innych przypadkach może z kolei wystarczyć jedno spotkanie z prawnikiem.

Chcesz się dowiedzieć więcej o prawie pracy i BHP?

Masz pytania? Napisz do nas.